Nieuw van Le Cinciole

Valerià uit Milaan en Luca uit Rome begonnen hun avontuur in Panzano in Chianti drie decennia geleden. Net zoveel jaren van biodynamische wijnbouw laten nu duidelijk hun vruchten zien.

Le Cinciole ligt iets ten noorden van Panzano, op bijna 500 meter hoogte, met een waanzinnig uitzicht op Lamole en de Monti del Chianti. In de wijngaarden, natuurlijk beheerd, staan sangiovesestokken op schrale bodems van zandsteen en galestro – brokkelende klei – omringd door olijfbomen en bos.

In de cantina gisten de wijnen spontaan in open vaten, gevolgd door een rijping in een mix van grote foeders, tonneaux, barriques en cementen kuipen. De Chianti Classico krijgt twee jaar de tijd, terwijl ALuigi en Petresco drie jaar rijpen voor op fles ingaan.

De wijnen van Le Cinciole zijn rijk, intens en gelaagd, maar barsten tegelijk van energie. Levendige zuren en die kenmerkende mineraliteit zorgen voor spanning en diepte, terwijl verfijnde tannines een klassevolle touch geven. Ze evolueren langzaam, zowel het glas als in de fles.

De nieuwe jaargangen van Le Cinciole zijn nu beschikbaar bij Decanto.